Сайт шкільної бібліотеки
           Прилуцької ЗОШ І-ІІІст. №9
Четвер, 15.04.2021, 08:49

| RSS
Головна | Каталог статей
Меню сайту

Категорії розділу
Історія
Правила користування

Головна » Статті » Про бібліотеку » Історія

Історія нашої бібліотеки розпочинається з 1964 року, коли була відкрита школа №9.
  Першим бібліотекарем цього новоствореного закладу була Софія Марківна Ривкина, яка віддала всю свою душу та енергію цій справі. Щоб наповнити фонд бібліотеки, були задіяні діти, батьки, педагоги. Кожен вніс свою посильну допомогу, по крихтам збираючи шкільну бібліотеку.
     Софія Марківна добре налагодила роботу із пропаганди книги. Щотижня у різних класах проводилися виховні години, присвячені любові та повазі до цього мудрого помічника та порадника.
  Традицією стали постійні виставки новинок літератури, які завжди викликали великий інтерес у читачів.
   Софія Марківна працювала до 1974 року і зуміла закласти міцний фундамент співпраці бібліотеки та школи, утвердити роль та важливість книги в навчально-виховному процесі.
   Продовжила працювати в цьому напрямку і Цвєткова Галина Олексіївна, яка вміла знайти спільну мову з читачами, зацікавити, задовольнити їхні смаки.
   В школі й до цього часу пам’ятають її бесіди, диспути, бібліотечні уроки. Не забулися і виставки літератури, огляди новинок, які завжди супроводжувалися жвавим обговоренням.
  Читачі із задоволенням ішли до бібліотеки, адже на них тут чекали з відкритою душею, слухали, допомагали, радили!
  Яскраві спогади залишилися і про шкільний театр, що діяв на той час. Саме театральне мистецтво об’єднало дорослих і дітей в єдину групу творців і фантазерів. Учні ставили різноманітні сценки, вигадували дивовижні декорації. Ця робота давала дітям відчуття наснаги, потреби у створенні чогось прекрасного і душевного.
   Чимало учнів були задіяні в оформленні виставок, самостійно підбирали теми, відшуковували літературу, оформляли стенди. Потім був захист цієї виставки, розповідь про кожну книжку, аргументація її вибору.
  Особливо пам’ятаються всім новорічні ранки для менших школярів, казкові герої, їхні яскраві костюми, цікаві монологи. Діти завжди із захопленням сприймали це дійство, брали в ньому активну участь.
  Пройшли роки... Змінилися люди... Але і в наш час традиції продовжують існувати.
  Зокрема, Матлашевська Ірина Миколаївна, змогла по-новому підійти до функціонування бібліотеки. За час її роботи було все: шкільний театр, свята, ігри, розваги, вечори, виховні години, бібліотечні уроки, години спілкування.
  Отже, бібліотека була і залишається інформаційним центром школи, її духовним скарбником із чималим творчим потенціалом, який дуже потрібний у сучасному жорстокому світі. І ми, наступне покоління, продовжуємо роботу наших попередників, збагачуючи традиції новими сучасними інформаційними технологіями задля забезпечення повноцінного розвитку духовного світу нащадків.

Категорія: Історія | Додав: bibleoteka (18.10.2013)
Переглядів: 773
Графік роботи
Пн-Пт. з 8-00 до 17-00
Перерва з 12-00 до 13-00
Остання п'ятниця місяця-
санітарний день

Контакти
Наша адреса: м. Прилуки пров. Фізкультурника, 24 Телефон: (04637) 5-38-81 E-mail rrischool9@meta.ua

Статистика


Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz